Království písní

CD písniček pro děti a rodiče

Pozvánka na křest CD

Písničky zrozené z radosti

Pochytejte okamžiky radosti, dejte jim verše a tóny a společně je zpívejte doma a v přírodě. A až budete mít písniček plno, nahrajte je a pošlete je do světa jako my. Písniček z radosti není nikdy dost.

Složili děti a rodiče na letních kempech Království v letech 2015 – 2020

Křest cédéčka

1. srpna 2021 na zámku v Bílých Poličanech

Byla to krása a jsme vděční všem vzácným hostům.

Co jsme zažili?

 • Křest byl součástí programu prvního dne rodinného kempu. Takže v polední pauze jsme se rozzpomněli, kdo zpíval jaká sóla, a navíc nacvičili trojhlasou novou píseň z letošního Království Mňamky v Kuksu. Jsme prostě sehraní.
 • Nasmáli jsme se i dojali s profesionálními moderátory – lektorkou divadelní improvizace Hankou Růžičkovou a kouzelníkem Martinem Kellemanem.
 • Poděkovali jsme, komu jsme mohli – sponzorům a dárcům, zpěvákům, ilustrátorům zpěvníku, přátelům, Františkovi Blažkovi, který to s námi nahrál a vyladil…
 • Lukáš Pelc vyprávěl, jak vzniká melodie a hudba k písničkám
 • Hanka Růžičková zase, jak z dětských bláznivých nápadů vznikne text, který je vtipný i hluboký
 • Mezitím jsme pořád zpívali
 • Pozvali jsme Dany Ulrichovou, aby cédéčko pokřtila. Protože s námi začínala jako dítě a naučila nás, že pílí můžeme rozvíjet svoje talenty. Ona pak zazpívala Vodu – písničku, kterou složila na zámku, když jí bylo devět, ještě dávno předtím než vznikla Království. A my jsme bez dechu poslouchali tu křehkost a krásu…
 • A pak s Martinem křtili cédéčko šampaňským, ale taky vínem od pana Rudolfského z Kuksu a taky slunovratí úplňkovou vodou z Mumlavy. A když byli Dany i cédéčko úplně zamatlané… začali jsme ho dražit.
 • Martin nejdřív vyprávěl o dobré práci Sociální kliniky, která poskytuje dostupnou psychoterapii – v posledních dvou letech  výrazně vyššímu počtu klientů z řad dětí a dospívajících.
  Začátek dražby byl vtipný a rychlý, pořád se někdo hlásil… Při jedenácti tisících jsme už tajili dech. A od 22 222 korun to byl “koncert” Martina a tatínků Petra Žočka a Luďka Uhlíře. 
  Nakonec to nejprvnější z prvních, umatlané cédéčko získal za 30 000 korun Petr Žoček. Tak nám tekly slzy vděčnosti… 
 • Jenže se to cédéčko hned ztratilo 🙁 Vysvětlili jsme tatínkovi Žočkovi, že dostane jiné, čisté, a náhradou jsme mu zpívali naši novou tříhlasou píseň… no… ani to se úplně nepovedlo…
 • Ještě se to Martin kouzelník snažil zachránit veselým představením kdy začaroval děti do princezny, draka a žáby… a v kouzelnickém klobouku se objevilo ztracené cédéčko.
 • Potom jsme už mohli jen oslavovat – zpívat a tančit a objímat se a pít a jíst dobrůtky ze všech koutů světa, co připravily naše královské kuchařky Katka a Terezka Weinerovy.

 

O cédéčku a zpěvníku

Kdy už konečně dostaneš rozum?”,

těšili se celý život moji rodiče. Naštěstí to nedopadlo, a tak mohly vzniknout z rozumu i nerozumu, hravosti a blízkosti tyhle písničky.

V písničkách jsou:

 • Nápady dětí – od těch nejmenších pro teenagery.
 • Vtip, nadsázka i hloubka, se kterou je do veršů umí učesat divadelní umělkyně Hanka Růžičková i rodiče. 
 • Tisíce hudebních motivů a aranží kreativního génia Lukáše Pelce.
 • Hlasy školené i neškolené a vášeň a radost, se kterou CD nazpívali děti a jejich rodiče a královský tým.
 • Citlivé ucho a jemný um zvukového mistra Františka Blažka, který CD s námi nahrál v zámeckém sále 6. srpna 2020. Spolu s Lukášem pak během roku vše vyladili. Syrová nahrávka je tak obohacená o další melodické linky, které Lukáš dohrál na pianino, housle, kytaru, kontrabas.

A co navíc?

Obal cédéčka tvoří originální zpěvník, ve kterém objevíte:

 • Všechny texty
 • Partitury – ručně psané notové záznamy s akordy, abyste se mohli sami k písničkám doprovázet
 • Kreativní ilustrace poskládané z tvorby dětí i dospělých, ve kterých se nese duch mnoha řemesel.

Cédéčko je prostě takové Království do kapsy se všemi znaky letních kempů: hudbou, řemesly, humorem, něhou a hloubkou, příběhy i barvami. Radost, kterou všichni zpěváci, muzikanti a tvůrci do nahrávání vložili vás vezme s sebou.

Písničky inspirují ke společnému muzicírování i k vaší vlastní tvorbě – textařské, skladatelské i výtvarné.

Cédéčko stojí pro rodiny, kteří se s námi někdy zúčastnili rodinného kempu Království 250 Kč a pro ostatní 300 Kč.

1. Čáry Máry
2. Královské léto
3. Kámen
4. Obluda
5. Chechtací písnička
6. Voda
7. Kouzelný meč
8. Milému tátovi
9. Záchrana Milosrdného bratra
10. Nanaj
11. Ukolébavka

12. Hudební mandala 
13. Rodinný domov 

Každý skladba má svůj příběh. Čtěte si, prohlížejte, naslouchejte ukázkám.
Zpívejte si s námi anebo přijeďte za námi na Království…
A také skládejte, pište, tančete svoje vlastní písně. 

O písničkách – příběhy a ukázky

ZPÍVAJÍ

Martin Boháč, Veronika Boháčová, Nicolas Boháč * Simona Borůvková, Eliana Pelcová, Marjánka Halíková, Marjánka Pelcová * Svatava Kotyzová, Felix Fabián, Max Fabián *Luděk Uhlíř, Nina Hrubá © Zuzana Chaloupská, Rostislav Chaloupský, Ondřej Chaloupský, Daniel Chaloupský * Lucie Jagošová, Natálie Jagošová * Iva Mrkousová, Matyáš Krátký * Lenka Stejskalová, Adriana Stejskalová, Kristina Stejskalová * Dana Ulrichová, Dany Ulrichová * Jan Volše, Zuzana Volšová, Matylda Volšová, Dorota Volšová, Beata Volšová * Jana Žočková, Magdalena Žočková Hanka Havlová, Libor Holšán, Blanka Junová, Hanka Růžičková, Eliška Pácaltová, Lukáš Pelc, Ivet Szkanderova 

 

Z natáčení

Letní dny. Královský příběh dozněl, pár rodin se rozloučilo. My ostatní jsme zůstali, jakože budeme ještě den spolu odpočívat a nahrajeme cédéčko. No odpočívat! Večer nám Luki rozdal partitury a rozpis hlasů a do noci jsme trénovali. Vypadalo to, že jsme si ukousli fakt velké sousto a šli jsme spát trochu nešťastní.

Ale druhý den! Sešli jsme se s mistrem nahrávání Františkem v zámeckém sálu. Tři plné hodiny jsme zpívali a zpívali a hráli. Nikdy jsem neviděla tolik soustředěných lidí tak dlouhou dobu. Od malinkých dětí po dospělé. S radostí, vášní, elánem a nasazením. Měli jsme dvě desetiminutové přestávky. Na konci každé byli všichni na svém místě. 

Myslím, že to bylo tím, že většina z nás jezdí společně na Království už léta. A že funguje princip jednoduché dohody. Základní je pravidlo bezpečí a ohleduplnosti ke všem a ke všemu. A pak je otevřený prostor pro svobodu a čas každého, jak ji pro sebe potřebuje.

Pak se dá nahrávat hudba nebo dělat cokoli spolu.

Přejeme vám, ať váš naše písničky provázejí s radostí 🙂

 Ve videu posíláme kousek společného dne. Jak se v zámeckém sálu nahrávala Chechtací písnička?

Chechtací písnička: z nahrávání cédéčka

Poděkování dárcům, autorům a tvůrcům

Zpěvník a CD držíte v rukou i díky osobním darům od Libora Holšána a Aleše Mikuly.

Za nezištnou pomoc a vstřícnost při tvorbě cédéčka na zámku děkujeme panu Martinu Čížkovi a Zdeňce Ludvíkové ze zámku Bílé Poličany  i našim kuchařkám Katce a Terezce Weinerovým.

Projekt vznikl díky obětavé spolutvorbě a nespaní královského týmu.

CD s námi nahráli: František Blažek a Zoltán studio Chleny.

Hudba, aranžmá, dirigování, doprovody, vedení zpěváků, zápis partitur… to všechno je tvorba Lukáše Pelce.

Texty z dětí křeše a po dětech češe Hanka Růžičková.

Produkce: Hanka Havlová

Tisk: Tiskárna Pratr a. s.

Grafika a sazba: Hanka Havlová

Titulní ilustrace: Martina Švarcová

Další tvůrce textů, ilustrací a sólisty najdete u každé písničky.

2021©